O mně

Dobrý den

Jmenuji se Petr Hofman a narodil jsem se roku 1986 v Uherském Hradišti, kde také žiji. Po maturitě a pár letech praxe v oboru elektrotechniky jsem se rozhodl změnit zaměření a začal s kovářstvím.
Pro nože jsem měl slabost už od mala, přes klasickou rybičku za 5 Kčs po mou první „pořádnou“ kudlu od dědečka, Finku Mikov. A tak ve volném čase při studiu uměleckého kovářství v Uherském Hradišti začalo mé nadšení pro výrobu nožů. Postupně jsem se hlouběji seznamoval s tvářením ušlechtilé oceli, přes jejich broušení, tepelné zpracování až po finální úpravu. Postupem mě nožířina natolik pohltila, že jsem přestal dělat nože jen pro sebe. A jak je to dál, se můžete přesvědčit v mé galerii, kde najdete nože z mé nedávné tvorby.
Věškeré nože z mé dílny jsou ruční prací a každý je originál. Sám je zpracovávám od návrhu po realizaci. Ručně šité pouzdro je samozřejmostí. Z nerezových ocelí, které nechávám kalit vakuově, používám například N690, N695, Elmax, nebo z uhlíkových ocelí jako je 19 191, 19 356 EZH special, klasické pružinové ocele jako 14 260, pera aut, či vagonů. Materiálů na rukojeti mám skladem spoustu , případně Vámi požadované materiály zajistím.
Nejraději dělám nože zavírací, ale v poslední době mě hodně baví i klasické pevné s průchozím trnem, lepené epoxidem a snýtované, nebo fulltang konstrukce.

S pozdravem